Koolinoorte arhitektuurikonkurss 2020 on jõudnud lõpusirgele. Meil on hea meel teatada, et konkursi tulemused on selgunud!

3. juulil kohtus auväärt žürii, et tutvuda konkursile laekunud 34 tööga. Peale seda vaatasid kõik tööd läbi ka Tallinna Kesklinna Valitsuse ja Põhja- Tallinna Valitsuse esindajad.

Põhikooli vanuserühma töid hindasid maastikuarhitektid Ülle Grišakov ja Merilen Mentaal ning arhitekt Kristian Taaksalu, kes otsustasid järgnevalt:
– I koht – IGAÜHELE – Marii Heleen Maivel ja Evelin Gutseva, juhendaja Tairi Karafin
– II koht – VÄRVID – Kirke Tammiste, juhendaja Anne Tanne
– III koht – TALLINNA LINNAHALL – Sofiya Gladovskaja, Mihhejeva, Nikita Pavlenko, juhendaja Maria Sonina

Äramärgitud tööd: ILU ON VAATAJA SILMIDES – Daniil Žiglov, juh Heli Kompus ja LINNAHALLI TULEVIK – Carolin Uesson ja Marcus Aleksander Jaaniks.

Gümnaasiumi vanuserühma töid hindasid arhitektid Raine Karp ja Paco Ulman ning maastikuarhitekt Kersti Lootus, kes otsustasid järgnevalt:
– I koht – VASTANDID – Liisa Nurme ja Pilleriin Kreek, juhendaja Siim Soonsein
– II koht – KONTEINER – Grete-Liis Elmik, Hanna Grethel Polli ja Miriam Plaamus, juhendaja Erik Joasaare
– III koht – GREASE – Johanna Schilf, juhendaja Erik Joasaare

Äramärgitud tööd: IGA ÜHE RÕÕMUKS – Merilin Kruberg, juh Erik Joasaare; MURUEIT – Kaarel-Vahur Vingisaar, juh Reniita Romann; TEEME KATUSED AVATUKS! – Anneli Virts.

Eriauhinnad lähevad samuti kahele eelnimetatud tööle – nende saajad avalikustame auhindamisel.

Palju õnne ja suur tänu kõigile osalejatele!

Konkursi parimate tööde näitus leiab Tammsaare pargis aset 13.-28. augustil. Auhindamine toimub 23. augustil kell 15.00. Lisaks on näitus väiksemas mahus üleval ka Põhja puistee pop-up näitusel 25.-30. augustil. Tulge kaema!