2014. a sügisel toimus Eesti esimene kooliõpilastele suunatud arhitektuurikonkurss “Unistuste koolimaja”. Kuna konkurss osutus väga edukaks – kokku laekus üle Eesti 146 tööd – ja õpilased pakkusid välja vahvaid ideid koolimajadest, siis kutsub sel aastal Linnalabor koolinoori (5-12. klass) kaasa mõtlema koolimajast väljapoole ehk sellele, milline võiks olla nende unistuste koolihoov.

Koolimajas on justkui kõik õppimiseks vajalik olemas – on klassiruumid, koridorid ja sööklad, kuid tihti jääb puudu kohtadest, kus õpilased saaksid isekeskis vahetundidel sisukalt aega veeta. Võimalusi põnevateks ja mängulisteks tegevusteks võiks pakkuda koolihoov. Seega palume konkursi käigus õpilastel visualiseerida, kuidas ja millisteks tegevusteks sooviksid õpilased koolihoovi kasutada.

Konkurss toimub septembris. Täpsemad tingimused, juhend ja abimaterjalid avaldatakse augusti keskpaigas ning konkursitööde esitamise tähtaeg on 04.oktoober. Parimaid töid saab taaskord näha näitusel, mis toimub Tallinnas ning loomulikult on ka sel aastal parimatele auhinnad.