Kutsume kõiki kooliõpilasi osalema arhitektuurikonkursil “Minu unistuste kodutänav”. Konkurss on 5.-12. klasside õpilastele suunatud ideevõistlus, milles osalejate eesmärk on välja pakkuda nägemus mängulisest, inimmõõtmelisest ja lapsesõbralikust tänavaruumist. Arhitektuurikonkursile ootame võistlustööna jooniseid ja lühikest kirjeldust parimast võimalikust tänavaruumist.

Lähemalt tutvu konkursi nõuetega konkursi tingimuste lehelt ja vaata põnevaid näiteid vormistamise abist!

Kas hea kodutänav on selline kus maja ees pargivad nii ema kui isa auto või hoopis ema, isa, õe ja venna jalgrattad ja ruumi on ka sõbra omale? Kas kodutänav võiks samal ajal olla ka mänguplats? Kas tänaval oleks tore mängida palli ja kõksida sulkat? Kas kodumaja ees võiks kasvada õuna- ja kirsipuud?

Konkursiga soovime suunata õpilasi mõtlema ja arutlema neid ümbritseva linnaruumi teemadel. Milline ruum meelitab lapsi õue ja kutsub värskes õhus liikuma ning mängima? Millised on meeldivad kohad ning millised paigad mõjuvad ohtlikena ja ebameeldivatena? Milliste sekkumiste abil on võimalik muuta linnaruum lapsesõbralikumaks?

Konkursitööde tähtaeg on 31. oktoober 2016.

Parimaid töid saab näha 14.-26. novembril Tallinnas Kullo lastegaleriis toimuval näitusel ning seejärel aasta jooksul ka mujal Eestis. Parimate tööde autoritele on sponsorid välja pannud toredad auhinnad!

Soovime omalt poolt julgeid unistusi ja inspireerivat koolitundi!