9.detsembril andsime Paide keskväljakul üle selleaastase koolinoorte arhitektuurikonkursi auhinnad ja avasime näituse parimatest töödest. Kuigi esimest korda oli võistlustöö teemaks konkreetne paik, siis suutsid noored üllatada väga asjalike ja mitmekülgsete ideedega Paide linnaväljaku uuendamiseks!

Žürii poolt ära märgitud tööde autorid said auhinnaks Eesti Arhitektuurimuuseumi perepileti ja Trileviku märkmiku. I-III koha autorid said auhinnaks teemakohaseid raamatuid, mille panid välja Rahva Raamat, kirjastus Yoko Oma, Varrak ja Tallinna Ülikooli kirjastus. Lisaks ootab neid veebruaris Arhitektuurimuuseumis ees maketeerimise töötuba Märten Tuulingu ja Jõnn Sooniste juhendamisel, kus neil on võimalus proovida oma ideekavand ka ruumiliselt vormistada. Kõiki näitusele pääsenuid ja nende õpetajaid ootasid trükikoja Printwise poolt välja pandud karbikestes ka Linnalabori poolt raamat “Söödav linn”.

Selleaastase eriauhinna pani välja Paide linn, kes premeeris ka teisi osalejaid väikeste meenetega ning võõrustas osalenuid peale auhindamist! Meie eriline tänu kuulub Marje-Ly Rebasele Paide Linnavalitsusest, kes panustas mitmekülgselt kogu konkursi korraldamise jooksul!

Näituse stendide eest teeme sügava kummarduse Matek AS-ile, kes stendid meile sponsorluse korras valmistas. Postrite printimisel oli suureks abiks Printwise meeskond. Näituse ja auhindamise pildistas üles fotograaf Monika Kuma Fotost.

Konkursi korraldamist toetasid: Eesti Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Eesti Kultuurkapital.

Õnnitleme veelkord parimate tööde autoreid ja täname kõiki konkursil osalenuid! Parimate tööde näitus on Järvamaa Keskraamatukogus (Lai tn 33, Paide) üleval kuni detsembrikuu lõpuni. Ootame külastama!