14. novembril külastasid arhitektuurikonkursi “Minu unistuste koolihoov” auhinnalistele kohtadele tulnud õpilased koos juhendajatega Helsingi disainimuuseumi ja Kaapeliteh- das kultuurikeskuses asuvat laste ja noorte arhitektuuri huvikooli Arkki. Disainimuuseumi töötoas said õpilased arhitekt Pyry Kantoneni juhendamisel ülesandeks valmistada avamaastikul asuv vaatetorn. Välja pakuti väga erinevaid lahendusi ning juhendaja sõnul üllatasid Eesti lapsed oma heade ideede ja kõrge tasemega. Valminud maketid jäid Disainimuuseumi töötuppa inspiratsiooniks Soome arhitektuurihuvilistele lastele.

Samaaegselt oli Disainimuuseumis üleval näitus “The Century of the Child“, mis tutvustas spetsiaalselt lastele loodud Põhjamaade disaini alates aastast 1900 kuni tänapäevani.  Nii said meie õpilased lähemalt tutvuda lastele suunatud Skandinaavia disainitoodete kujunemisega läbi aastasaja.

Lisaks külastati laste ja noorte huvikooli Arkki. Maastikuarhitekt Hertta Ahvenainen viis läbi töötoa, mille kestel said lapsed kummikomme ja puutikke kasutades fantaasial lennata lasta ning valmistada just endale meelepärane hoone.

Rõõmuga võime tõdeda, et Eesti lastel on piisavalt fantaasiat, leidlikkust ja oskusi, et olla eeskujuks ka tugeva disainitaustaga Soome lastele.

Täname Viking Line’i, kes võimaldas arhitektuurikonkursi parimatele vahva sõidu teisele poole lahte. Samuti täname hea koostöö eest Helsingi arhitektuuri huvikooli Arkki.