2015. aastal aset leidnud teine üleriigiline koolinoortele suunatud arhitektuurikonkurss kandis pealkirja “Minu unistuste koolihoov”. Valitud teema eesmärk oli anda noortele võimalus visualiseerida oma unistuste koolihoovi, tuues välja neid tegevusi ja võimalusi, mis looksid sobiva koha nii koolitundide pidamiseks kui ka vaba aja veetmiseks.
Konkursil osalemisel olid abiks: konkursi tingimused, vormistamise abi ja konkursi juhend koos slaididega.
Konkurss algas ametlikult 1.septembril ja konkursi tähtaeg oli 4.oktoober. Konkurss oli suunatud 5.-12. klasside õpilastele. Kokku saabus Linnalaborile 665 tööd 63-koolist (k.a huvikoolidest) 41 erineva juhendaja käe all (iseseisvalt osalejaid oli kokku 10) üle Eesti, neist 588 tööd põhikooli klassidest ja 77 gümnaasiumi astmest.
8. ja 9. oktoobril 2015 kogunes Linnalabori kontoris konkursi žürii, et töid hinnata. Põhikooli töid hindas žürii koosseisus arhitekt Katrin Koov, maastikuarhitekt Merle Karro-Kalberg ja Tabasalu Ühisgümnaasiumi kunstiõpetaja Indrek Raudsepp.
Põhikooli töödest tuli välja erinevaid probleemkohti praegustes koolihoovides ja koolielus üldisemalt, kuid samas pakuti ka palju vahvaid lahendusi – peenramaa, laut, purskkaevud ja istumiskohad, matkarajad, pliiatsipuu, betoonist värvilised loomad. Põhikooli auhinnatud tööd:
I koht: „MAAELU“ – Heneliis Notton (Saue Gümnaasium, juhendaja Ave Kongo)
II koht: „TALVINE“ – Katariina Visnap (Viljandi Huvikool, juhendaja Merike Kiivit)
III koht: „MUGAVUS3“ – Katarin Mägi (Gustav Adolfi Gümnaasium, juhendaja Nele Raat)
Äramärgitud tööd: „PILVEKOOL“ – Shara Arus ja „ÖÖKOOL“ – Eliise Kristiina Altmäe, Jasper Laur (Tallinna 32. Keskkool, juhendaja Leeve Eero), „MERAKI“ – Seliina Raivo (Saue Gümnaasium, juhendaja Ave Kongo) ja „KOOLIPAPA“ – Hans Erik Puhk koos abilistega (Tallinna Kanutiaia Noortemaja, juhendaja Aili Vahtrapuu).
Gümnaasiumi žüriisse kuulusid urbanist ja linnaplaneerija TTÜ Tallinna Kolledži maastikuarhitektuuri osakonna juhataha Kristi Grišakov, muuseumipedagoog ja kunstiõpetaja Kadi Kriit ning meediaõpetaja ja Eesti Õpetajate Liidu juhatuse liige Peeter-Eerik Ots.
Gümnaasiumi töödes pöörati rohkem tähelepanu teemadele nagu turvalisus, mitmekülgsus, kaasamine, õpilastele liikumis- ja lõõgastumisvõimaluste loomine. Gümnaasiumi auhinnatud tööd:
I koht: „DIY“ – Ingrid Tamm, Meril Liis Kütt (Tallinna Prantsuse Lütseum)
II koht: „EESTIMAINE KOOLIHOOV“ – Marleen Helimets, Merris Kivisoo (Suure-Jaani Gümnaasium, juhendaja Reeda Sadam)
III koht: „VERITASERUM“ – Joosep Nahkor (Saue Gümnaasium, juhendaja Ave Kongo)
Äramärgitud tööd: „TERVISLIK ÕU“ – Jekaterina Fedotova (Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium, juhendaja Annike Soodla), „LOODUSESSE!“ – Saara Lotta Linno(Tartu Waldorfgümnaasium, juhendaja Ivo Kajak).
Parimatest töödest koosnenud näitus leidis aset 20.-30.oktoobril 2015.a Kullo Lastegaleriis Tallinnas. Näituse pidulik avamine ja auhindade üleandmine toimus 23.oktoobril. Fotod näitusest on üleval siin.
Kõik äramärgitud tööde tegijad said auhinnaks Eesti Arhitektuurimuuseumi perepileti, Trileviku märkmiku ja kommikarbi. I-III kohtadele jõudnud tööde autoritele pani Viking Line välja reisi Helsinkisse (koos juhendajatega), kus külastasime ühiselt Arkki huvikooli ja Disainimuuseumi, Eesti Arhitektuurimuuseum lisas omaltpoolt Rotermanni kvartali töövihiku koos põneva õpitoaga ning Tallinna Ülikooli Kirjastus ja Varrak kinkisid temaatilisi raamatuid. Lisaks said kõik õpilased ja õpetajad tänukirjad ning õpetajad ka lilleõie. Hansaplant kinkis eriauhinna – iluõunapuu, mis kaunistab Saue Gümnaasiumi hoovi, sest nende saadetud töödest jõudis suisa kolm parimate sekka. Peale näituse lõppu Kullo galeriis rändas näitus Saue Gümnaasiumisse, Suure-Jaani Gümnaasiumisse ja raamatukokku, seejärel Viljandisse ning Narva.
Konkursi korraldas Linnalabor. Konkursi korraldamist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Toredad auhinnad panid välja Viking Line, Eesti Arhitektuurimuuseum, Tallinna Ülikooli Kirjastus, Varrak, Arkki Huvikool, Hansaplant, Trilevik ja Fritz-kola.